Latest topics
» 1939. Viimased rahupäevad
Püh 21 Dets 2014, 16:02 by SabrineYou are not connected. Please login or register

1939. Viimased rahupäevad

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

1 1939. Viimased rahupäevad on Püh 21 Dets 2014, 16:02

Sabrine

avatar
Administraator
Administraator
Raamat räägib ajast, kui Teise Maailmasõja alguseni oli jäänud vaid 10 päeva. Siin saame hästi teada, mis toimus nende päevade jooksul. Suurbritannia ja Prantsusmaa olid lubanud Poola sõltumatust kaitsta, näeme kuidas need riigid reageerisid, kui Hitler oma vägesid Poola piiri äärde koondas ja lõpuks Poolasse tungis.
Hitler soovis enda valdusse saada Danzigi ja Poola koridori. Saame teada kuidas Danzigisse viidi salaja relvi, regulaarvägede sõdureid ning SS-lasi, et hõivata linn kohe operatsiooni algul. Prantsusmaa ja Suurbritannia olid viimse hetkeni kindlad, et Hitler ei julge alustada sõda.
Kui Hitler tungis Poolasse, siis Prantsusmaa ja Suurbritannia saatsid noodi Hitlerile koheselt väed välja tuua Poolast. Oli ka Poola pettunud, et Suurbritannia ja Prantsusmaa koheselt ei teinud midagi, kui Hitler Poolasse tungis.
Raamatut lugedes tekkis väga palju sarnasust praeguse olukorraga, mida teeb Venemaa Ukrainaga. Sellega seoses soovitan kindlasti seda raamatut lugeda, sest paralleele saab praeguse ajaga sealt palju tõmmata. Loodame, et seekord oskavad poliitikud paremaid otsuseid teha ja õpivad ajaloos tehtud vigadest.

Vaata kasutaja profiili http://raamatud.forum.co.ee

Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele